DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY „CZYSTA WODA” ROZSTRZYGNIĘTY

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy zorganizowało Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Czysta Woda”. Fundatorem nagród było Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Celem konkursu było zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki oraz poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska. Współczesne problemy ekologiczne są dla młodych ludzi bardzo ważne. Nie może więc dziwić fakt, że konkurs cieszył się dużą popularnością. Napłynęło ponad 367 prac z Dolnego Śląska.  Młodzi artyści w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób przedstawili różne spojrzenia na problematykę związaną z ochroną wody.

Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły.

NAGRODĘ otrzymała Izabela Jaroszyńska oraz Maja Skrzątek, a WYRÓŻNIENIE zdobyła Milena Zając. Uzdolnione artystycznie dziewczynki są uczennicami klasy IIIc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!