„POKAŻ CO JESZ, A POWIEM CI KIM JESTEŚ”

Uczniowie naszej szkoły wykazali się chęcią do poszerzania swojej wiedzy z zakresu biologii zwierząt i ingerencji człowieka w ich zwyczaje żywieniowe. Przystąpili do V edycji Konkursu IRBIS, którego organizatorem był Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie i Ogród Zoologiczny w Lubinie.

Konkurs podzielony był na dwa etapy: I szkolny oraz II zewnętrzny. Do etapu zewnętrznego przystąpiło trzech uczniów: Karol Zwolik uczeń klasy 5a, Mateusz Miklas, uczeń klasy 5a oraz Marcela Kowalczyk, uczennica klasy 6a. Każdy z uczniów w wybrany przez siebie sposób opracował zagadnienia dotyczące dokarmiania ptaków w miastach. Karol przygotował filmik, Mateusz prezentację, a Marcela plakat. Uczniowie wraz z opiekunem z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Spośród nadesłanych prac jury konkursowe nagrodziło 4 uczniów szkół podstawowych. Jednym z laureatów jest uczeń naszej szkoły – Karol Zwolik. GRATULUJEMY!

15 czerwca 2023 r.  odbędzie się gala, podczas której nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców oraz dyplomów dla naszych uczestników.