„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” NA LEKCJACH FIZYKI

Uczniowie klasy 7a, podczas lekcji fizyki 5 czerwca 2024 r., mieli możliwość sterować zdalnie bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami, które są dostępne w szkole w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonach komórkowych, uczniowie nauczyli się jak kierować dronem – wystartować nim, latać i wylądować w wyznaczonym miejscu oraz jak  fotografować z powietrza. Zajęcia praktyczne pozwoliły uczniom zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i pobudzić ich zainteresowanie robotyką oraz zachęcić do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny nauki. Dla niektórych z nich, było to pierwsze spotkanie z tymi latającymi statkami.

Podczas lekcji fizyki 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 7c rozwijali swoją wyobraźnię i umiejętności inżynieryjne budując marsjańskie łaziki. Wykorzystali do tego klocki Skrikit, które zostały zakupione przez szkołę, w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie pracowali w grupach, wspierali się w swoich działaniach i uczyli przez zabawę.