ZAJĘCIA KRAWIECKIE W RAMACH PROJEKTU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

W maju klasa 1 d wybrała się do SP 1 na zajęcia krawieckie w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

To była doskonała lekcja obsługi urządzeń, które jeszcze niedawno były  używane w większości domów. Maszyny do szycia stały się tematem lekcji pokazowej – dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe grupy gdzie wykonywały czynności przygotowujące je do praktycznego szycia: zaznaczały na tkaninie szablon i wycinały go, później było fastrygowanie, a następnie przy użyciu maszyny samodzielnie zszywały tkaniny.

W ten sposób powstały samodzielnie wykonane woreczki, które wywołały u „młodych krawców” wyraźną satysfakcję. Dzieci były zafascynowane możliwością poznania obsługi nieco zapomnianych maszyn do szycia i efektem końcowym swojej pracy. Wszystkie czynności wykonywały z wyraźną przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem.