XXXII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „LEGNICA 2024”

5 czerwca 2024 r. w Domu Kultury „Atrium” w Legnicy odbył się XXXII Festiwal Piosenki Dziecięcej „LEGNICA 2024”. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 46 solistów oraz 10 zespołów wokalnych głównie z Dolnego Śląska, ale też z odległych miejsc Polski, np. z Bielska – Białej.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu była „woda”, dlatego prezentowane utwory musiały w sposób pośredni lub bezpośredni do niego nawiązywać. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i wnikliwej analizie, jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło wokalistek z naszej szkoły, które godnie reprezentowały SP8 oraz cały Lubin. Oto team z naszej szkoły:
-Anna Szakiel z kl. VII A – III miejsce (kategoria wiekowa 12 – 14 lat) „Cicha woda”,
-Maja Skrzątek z kl. IV C- III miejsce (kategoria wiekowa 10- 11 lat) „Tajemnice”,
-Lena Zioło z kl. VII A – wyróżnienie (kategoria wiekowa 12- 14 lat) „Gdzie ta keja…”,
-Hanna Bożyczko z kl. IV A- udział (kategoria wiekowa 10- 11 lat) „Świat bez wody”,

Wokalistkom oraz ich instruktorce pani Joannie Starzyńskiej gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!