WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ W OSTASZOWIE

11 października 2024 r. uczniowie z klasy 1b i 2b wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Ostaszowie.

Na początku naszej przygody, zostaliśmy przywitani przez panie Indianki oraz sympatyczne zwierzęta, które mieszkają w gospodarstwie. Na terenie osady rozstawione są indiańskie namioty- tipi, w których odbywają się zajęcia edukacyjne. Właśnie tam panie edukatorki opowiadały nam o zwyczajach, kulturze i codziennym życiu Indian, pokazywały różne przedmioty wykorzystywane przez indiańskie kobiety i dzieci np.: stroje, zabawki, naczynia. Każdy z nas spróbował swoich sił w wielu konkurencjach przeznaczonych tylko dla indiańskich mężczyzn takich jak: strzelanie z łuku, rzut drewnianym toporkiem do celu czy łowienie ryb. Nagrodą za przejście indiańskiego toru przeszkód było zjedzenie pieczonego ziemniaka w ognisku.

Czas spędzony na świeżym powietrzu, skoki na trampolinach, dmuchanych zjeżdżalniach oraz zakupy w pamiątkowym sklepiku były dopełnieniem tego fantastycznego dnia. W radosnych nastrojach wróciliśmy do domu.