Sport

Sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim

Nasi uczniowie przygotowywani przez wspaniałych trenerów wielokrotnie zdobywali mistrzostwo Dolnego Śląska w grach zespołowych i lekkoatletyce. Jako reprezentanci województwa dolnośląskiego osiągali znaczące sukcesy sportowe w finałach ogólnopolskich.
2016- VII miejsce: Mistrzostwa Polski (Słubice), trener Andrzej Szyposz – czwórbój lekkoatletyczny chłopców, skład: Kacper Sobczak, Magnus Herliczka, Dylan Szuba, Jędrzej Majewski, Jakub Szwabowicz, Karol Korzan
2013 – II miejsce: Mistrzostwa Polski (Łódź), trener Andrzej Szyposz – bieg sztafetowy 4x100m chłopców, skład: Dawid Kulpa, Marcel Jurgiel, Karol Szuszkiewicz, Demirelli Kozłecki
2011- III miejsce: Mistrzostwa Polski (Siedlce), trener Marek Stolarczyk – czwórbój lekkoatletyczny chłopców, skład: Konrad Koselski, Natan Lewiński, Michał Panasiuk, Maksymilian Siedziukiewicz, Szymon Biziorek, Patryk Strychalski
2011 – II miejsce: Mistrzostwa Polski (Łódź), trener Marek Stolarczyk – bieg sztafetowy 4x100m chłopców, skład: Konrad Koselski, Michał Panasiuk, Maksymilian Siedziukiewicz, Natan Lewiński
2004 – VI miejsce: Mistrzostwa Polski (Kraśnik), trener Marek Stolarczyk – mini piłka nożna chłopców, drużyna w składzie: Krzysztof Świerzko, Damian Dąbrowski, Mateusz Kosmala, Sebastian Ardeli, Aleksander Siarnik, Mariusz Szymański, Mateusz Kasperski 1993 –  III miejsce: Mistrzostwa Polski (Elbląg), trener Krzysztof Drozdowski – piłka ręczna chłopców
1992 – I miejsce: Mistrzostwa Polski (Białystok), trener Krzysztof Drozdowski – piłka ręczna chłopców

Najlepsi sportowcy szkoły

Od 2009 roku nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą konkurs na najlepszych sportowców szkoły w oparciu o wyniki uzyskiwane na zawodach sportowych w danym roku szkolnym.
2016/2017: Róża Paszkowska i Jędrzej Majewski
2015/2016: Natalia Wrona i Kacper Sobczak
2014/2015: Karolina Kochan i Damian Wrona
2013/2014: Karolina Markowska i Miguel Walaszkiewicz
2012/2013: Ala Hyrczak i Dawid Kulpa
2011/2012: Karolina Ślusarek i Szymon Biziorek
2010/2011: Katarzyna Pawecka, Bianka Koszut, Konrad Koselski i Michał Panasiuk
2009/2010: Aleksandra Rosiak i Dawid Gołdyn

Nagrody dla najlepszych sportowców szkoły co roku funduje światowej sławy tenisista, absolwent naszej szkoły, ŁUKASZ KUBOT. 

Create Account



Log In Your Account