SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „TEATR JEDNEGO AKTORA”

10 maja 2024 r. w naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „TEATR JEDNEGO AKTORA” w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach wiekowych.

Głównym celem konkursu było promowanie twórczości polskich poetów wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzenie zainteresowań teatralnych. W repertuarze naszych małych aktorów znalazły się utwory m.in.: Agnieszki Frączek, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner. Przygotowane przez dzieci rekwizyty idealnie dopełniły całość ich występów.

Jury po wysłuchaniu 21 recytatorów i burzliwych obradach postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Klasy I:
-I miejsce: Amelia Hatka
-II miejsce: Martyna Lachowicz
-III miejsce: Dagmara Górka
-Wyróżnienie: Urszula Piękoś

Klasy II:
-I miejsce: Robert Matuszewski
-II miejsce: Helena Łajewska
-III miejsce: Hanna Drożdż
-Wyróżnienie: Matylda Rychlewska

Klasy III:
-I miejsce: Milena Dolasińska
-II miejsce: Aleksandra Falenta
-III miejsce: Teodor Tycel
-Wyróżnienie: Oliwia Zoń

Organizatorzy Konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim recytatorom ,  wychowawcom oraz członkom Jury za zaangażowanie i współpracę.