WIZYTA STRAŻAKA

6 maja 2024 r. uczniowie klasy II b i III b gościli strażaka pana Patryka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie.

Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i  trudna, a także niebezpieczna i bardzo ryzykowna.

Strażak zademonstrował zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomniał numery alarmowe, które należy znać oraz zwrócił uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej siły i możliwości na fantomie.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, wręczyli upominek z okazji Dnia Strażaka oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.