DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Co to jest Deklaracja Schumana? Ile państw członkowskich należy obecnie do UE? Kto jest autorem muzyki, a kto napisał słowa hymnu UE? Tego wszystkiego dowiedzieli się nasi uczniowie podczas szkolnych obchodów Dnia Unii Europejskiej. Klasy IV i V zabrały nas w niecodzienną podróż prezentując taniec lub piosenkę charakterystyczne dla kilku państw UE, które przewodniczący klas wylosowali miesiąc wcześniej. Uczniowie wybrali najlepiej prezentujące się grupy. Klasa 5a zajęła pierwsze miejsce wygrywając wyjście na lody ( nagroda ufundowana przez szkolny Klub Europejski ). Drugie miejsce zajęła klasa 4c, a trzecie klasa 4b. Organizatorem wydarzenia była Pani Paulina Horbal – Zdebiak przy współpracy wychowawców klas.