WYCIECZKA KLAS IV A I IV C DO WROCŁAWIA

29 maja 2024 r. klasy IV a i IV c pojechały na wycieczkę kulturalno – krajoznawczą do Wrocławia. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa oraz poszerzenie wiedzy o zabytkach regionu.

W Teatrze Muzycznym Capitol uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt: „Alicja”. Musical był luźną interpretacją „Alicji w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla. Była to opowieść o dojrzewaniu i relacjach rodzinnych. Świat marzeń sennych, do których aktorzy zaprosili widzów, był magiczny i zaskakujący. Kostiumy, dekoracje, kreacje aktorskie oraz scenografia były niezwykle interesujące dla młodego widza i polem do rozwijania dziecięcej wyobraźni.

Następnie uczestnicy wycieczki odbyli rejs parostatkiem „Nereida”po Odrze podziwiając nadbrzeże Ostrowa Tumskiego, Most Pokoju, Urząd Wojewódzki, Most Grunwaldzki i Polinkę. Wysiadając na przystani przy zoo uczniowie przeszli pod Halę Stulecia i wysłuchali opowieści przewodnika.

Obejrzeli także pokaz multimedialny fontann oraz zwiedzili Ogród Japoński. Założenia japońskiej sztuki ogrodowej wzbudziły podziw wśród młodych turystów i były chętnie przez nich fotografowane.

Piękna pogoda i bogactwo wrażeń zapewniły wszystkim uczestnikom dobre humory.