SESJA „HISTORYCZNE ZABYTKI POWIATU LUBIŃSKIEGO”

8 maja 2024 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie wraz z Towarzystwem Oświata Lubin, reprezentowanym przez prezes Bożenę Małek, zorganizowała Międzyszkolną Sesję Popularnonaukową: „Historyczne zabytki powiatu lubińskiego”. Wzięło w niej udział 8 szkół podstawowych m. in. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie, SP nr 3 w Lubinie, podstawówki w Raszówce, Szklarach Górnych, Siedlcach i Krzeczynie Wielkim. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Emilia Teper, Karol Zwolik i Adam Suchowacki. Przygotowali oni prezentację i makietę Kościoła św. Marii Dominiki Mazzarello w Lubinie, który znajduje się przy ulicy Przemysłowej. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Multimedialnej „Czytnik” i było okazją do poszerzenia wiedzy o najbliższym regionie. Podziękowaniem za zaangażowanie uczniów były nagrody, które były miłym akcentem na zakończenie sesji.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia na stronie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Lubinie – książki, czasopisma, cd, książka mówiona, internet (mbplubin.pl).