REJONOWE WIOSENNE SPOTKANIA Z TEATREM JEDNEGO AKTORA

NAJLEPSI ARTYŚCI SĄ W ÓSEMCE!

O tym, jak bardzo utalentowani są uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 w Lubinie, możemy przekonać się systematycznie śledząc naszą stronę. Nie zawiedli nas także nasi młodzi aktorzy biorący udział w Rejonowych Wiosennych Spotkaniach z Teatrem Jednego Aktora zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

Celem tego konkursu było inspirowanie aktywności twórczej dzieci, umożliwianie autokreacji oraz wymiana doświadczeń artystycznych różnych placówek.

Jury powołane przez organizatora, oceniając zmagania aktorskie brało pod uwagę dobór środków scenicznych, walory artystyczne prezentacji oraz umiejętność posługiwania się aktorskimi środkami wyrazu.

Miło nam zakomunikować, że w Wiosennych Spotkaniach z Teatrem Jednego Aktora ogromny sukces odnieśli uczniowie z klasy II c. Maja Skrzątek wcielając się w postać lisa, zachwyciła jury i zdobyła NAGRODĘ. Jakub Sell otrzymał WYRÓŻNIENIE za brawurowe wykonanie „Ballady o kogucie” Wandy Chotomskiej.

I to nie koniec dobrych wiadomości. Maja jest nie tylko wspaniałą aktorką, ale także niezwykle utalentowaną plastycznie uczennicą. W ubiegłym tygodniu zdobyła WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!