PROJEKT „BAJECZNI ADWOKACI”

6 i 7 czerwca 2024 r. wszystkie klasy pierwsze, dzięki współpracy z rodzicami naszych uczniów, wzięły udział w ciekawym projekcie pt. „Bajeczni Adwokaci”. Jest to akcja edukacyjna promująca m.in. czytelnictwo, która polegała na czytaniu przez panie adwokatki bajki o przygodach „Misi Adwokatki i jej leśnych przyjaciół”. Dodatkowo uczniowie mieli okazję porozmawiać z paniami o specyfice zawodu w oparciu o historię bohaterów opowiadania.

Panie adw. Katarzyna Śniegowska – Storc oraz adw. Katarzyna Dobek – Jemioło bardzo ciekawie i wyczerpująco odpowiadały na wszystkie pytania dzieci. Dodatkowe zainteresowanie wzbudziły, pokazując uczniom atrybuty związane z zawodem. Wszystkie dzieci miały niecodzienną okazję przymierzyć adwokacką togę.

Każda klasa otrzymała w prezencie książkę, by czytelnicy mogli do niej wracać. Dodatkowo uczniowie otrzymali dyplomy za udział w projekcie i kolorowe zakładki to książek.