Izba pamięci poświęcona Janowi Wyżykowskiemu

Wraz z uroczystością nadania szkole imienia otwarta została Izba Pamięci poświęcona Janowi Wyżykowskiemu, odkrywcy polskiej miedzi. Uroczystego otwarcia dokonała żona naszego patrona, pani Kazimiera Wyżykowska oraz jego współpracownik i przyjaciel pan Andrzej Rydzewski, którym towarzyszyła pani dyrektor Bożena Małek i przedstawiciele Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.W Izbie gromadzone są eksponaty związane z historią odkrycia miedzi i pamiątki dotyczące życia i działalności Jana Wyżykowskiego. Ekspozycja ciągle wzbogacana jest o nowe zbiory, które przekazywane są przez panią Kazimierę, a także zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową w Haczowie, rodzinnej miejscowości Jana Wyżykowskiego. Wiele darów przekazał też KGHM oraz rodzice naszych uczniów. Izba pamięci udostępniona jest dla uczniów i rodziców oraz gości odwiedzających naszą szkołę. Prowadzimy także lekcje historii o naszym patronie, w czasie których uczniowie odwiedzają Izbę i oglądają zgromadzone w niej eksponaty.