DZIEŃ PSZCZÓŁ W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie Ósemki już od pierwszej klasy uświadamiani są jak wielką rolę odgrywają pszczoły dla ekosystemu. Wiedzą, że należy je szanować, chronić, a ich los nie może być nikomu obojętny, ponieważ od ich istnienia zależy nasze życie.

Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Pszczoły, które w naszej szkole trwały aż trzy dni. W najmłodszych  klasach wychowawcy przekazywali wiele cennych wiadomości o życiu i wyglądzie pszczół oraz o pracy pszczelarza. Zajęcia były wzbogacane różnymi filmami edukacyjnymi oraz działaniami plastyczno-technicznymi.  Pierwszoklasiści ozdabiali drewniane ule, a drugoklasiści wykonali prace plastyczne, których główną bohaterką była oczywiście pszczoła. Dzieła artystyczne uczniów są ozdobą szkolnego korytarza. Trzecioklasiści również nie próżnowali, bowiem wykonali domki dla owadów, które pozwolą  na spokojne schronienie i rozmnażanie.

Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Pszczół był udział wszystkich uczniów z klas 1-3 w grze terenowej, która odbyła się na terenach zielonych naszej szkoły. Dzieci miały okazję nie tylko bawić się, ale również sprawdzić swoją wiedzę o tych pożytecznych owadach. Po zaliczeniu wszystkich zadań w nagrodę „Pszczółka z okolicznej pasieki” zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany w klasach. To była wyjątkowa, słodka lekcja przyrody!

Akcję zorganizowały panie: J. Szumczyk i E. Adamczyk-Chełpa.