FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

14 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z zakończeniem całorocznej akcji „Bezpieczne wakacje”. Na boisku szkolnym uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich znalazły się dmuchańce, wyspa klocków, popcorn i stanowisko do robienia brokatowych tatuaży. Ponadto najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorki, a starsi – w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez naszych wuefistów. W czasie festynu była też okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnej ściance lub z przechadzającymi się po boisku wielkimi maskotkami.

Jednak najważniejszą częścią festynu był test z udzielania pierwszej pomocy. Przypomnijmy, że w czasie roku szkolnego uczniowie wszystkich klas odbyli serię warsztatów z pomocy przedmedycznej, a w czerwcu przyszedł czas na sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności. Do testu przystąpiły 5-osobowe drużyny z poszczególnych klas. Po zaliczeniu sprawdzianu uczniowie mogli z bliska obejrzeć pojazdy ratunkowe obecne na festynie. Jednak największą atrakcją okazał się wóz policyjny, do którego można było wsiąść, a nawet włączyć syrenę.

Festyn zorganizowała Rada Rodziców we współpracy z dyrektorem panem Chrystianem Haliczem i pedagogiem panem Rafałem Kucharskim przy ogromnym wsparciu pani Jolanty Beciczko i pani Anety Biały. Służby i instytucje obecne na festynie to: Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Transportu Drogowego, Górnicze Pogotowie Ratownicze oraz Policja. Dziękujemy Wam, że byliście z nami.