SZTANDAR DLA KOŁA PRZYJACIÓŁ DZIECI „PATRZ SERCEM”

Tegoroczne Święto Szkoły  to  uroczystość niezwykła i wyjątkowa nie tylko ze względu na pielęgnowaną  z pietyzmem  już od lat tradycję naszej szkoły, ale również z powodu nadania sztandaru dla Koła Przyjaciół Dzieci „Patrz sercem” w 10 rocznicę jego powstania i bardzo aktywnej działalności.  Warto z mocą podkreślić, że jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, którą uhonorowano w ten sposób, doceniając bardzo wielki trud i wysiłek w charytatywnej pracy członków koła – 32 dorosłych i 173 wolontariuszy, zawsze otaczanych wielką życzliwością i wszelką pomocą ze strony p. Dyrektor Bożeny Małek.

W uroczystej gali  wzięli udział szanowni goście m.in. p. minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Kazimierz Pleśniak Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD i prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy, naczelnik oświaty p. Andrzej Pudełko, samorządowcy, dyrektorzy szkół, przedstawiciele spółki KGHM i Wolontariatu KGHM, delegacja Komendy Powiatowej Policji, rodzice oraz uczniowie.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było odczytanie aktu nadania i wręczenie sztandaru na ręce przewodniczącej koła p. Elżbiety Michalak i p. Chrystiana Halicza oraz uroczyste złożenie ślubowania. Ponadto wyróżniającym się członkom i wolontariuszom przyznano odznaczenia TPD w postaci złotych i srebrnych odznak „Przyjaciel Dziecka”, odznak „Przyjaciel Dziecka” z okazji 100-lecia TPD oraz Medale Wdzięczności.

Zebrani goście w części artystycznej mogli podziwiać występy naszych utalentowanych uczniów, posłuchać  recytacji, śpiewu, oklaskiwać taniec i grę na fletach w wykonaniu klas V, a po apelu odwiedzić klimatyczny kiermasz z przepięknymi, świątecznymi artykułami własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów i rodziców, z którego całkowity dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom potrzebującym.

– Czuję ogromne wyróżnienie, bo to jest pewne uwieńczenie naszej działalności. Praca wolontariusza jest bezinteresowna, ale takie sukcesy są ważne. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby jeszcze lepiej działać na rzecz dzieci i ich rodzin – zapewniła przy tej okazji niestrudzona w pomaganiu innym p. Elżbieta Michalak.

Szkolne koło TPD „Patrz sercem” działa od dziesięciu lat, ale wyrosło na normach zachowania opartych na pozytywnych wartościach, dostrzeganiu potrzebujących i służeniu im skuteczną pomocą, które sięgają w naszej szkole już dwóch dekad. W wolontariat zaangażowana jest cała społeczność szkolna, która wiele razy udowodniła, że poczucie wspólnoty, ofiarność i dobroć mogą być naszymi znakami firmowymi. Odtąd mamy jeszcze jeden spośród wielu powodów do dumy z naszej „ósemki”.