ZŁOTY MEDAL W FINALE STREFY LEGNICKIEJ

ZŁOTY MEDAL W FINALE STREFY LEGNICKIEJ

ZŁOTY MEDAL W FINALE STREFY LEGNICKIEJ

Żeby zdobyć pierwsze miejsce w finale strefy i awansować do rozgrywek o mistrzostwo Dolnego Śląska trzeba przejść długą drogę, czyli wykazać się głównie wytrwałością i odpornością psychiczną.

Dziewczęta z klasy VIIIb Szkoły Podstawowej nr 8 najpierw walczyły o pierwsze miejsce w powiecie ze wszystkimi lubińskimi szkołami, a tylko jedna szkoła mogła przejść dalej. Później należało w półfinale strefy legnickiej pokazać swoje umiejętności i wygrać z Głogowem, Górą, Grębocicami, a następnie spotkać się w finale strefy i pokonać szkołę ze Złotoryi, a w finale jeszcze raz wygrać z Głogowem. I to naszej reprezentacji udało się zrealizować, po długim meczu z SP 3 Głogów, który trwał 1 godzinę 40 minut. Pojedynek był bardzo wyrównany, dziewczęta z obu drużyn zaprezentowały świetne przygotowanie techniczne i wolę walki. Mecz finałowy był ciężki i może dlatego zwycięstwo 2:1 tak bardzo ucieszyło zebranych rodziców, dziadków i same dziewczyny, które po zakończeniu, zmęczone usiadły na parkiecie.

Awans do mistrzostw Dolnego Śląska dla SP 8 to sukces samych dziewcząt, które są wyjątkowo uzdolnione i uwielbiają siatkówkę, ale to też duży wkład pracy nauczycieli wychowania fizycznego, którzy w IV klasie dokonali naboru i nauczyli siatkarskiego i w ogóle sportowego abecadła – podziękowania dla p. B. Rak i p. A. Szyposza, to praca nad doskonaleniem umiejętności i nauką siatkówki 6-cio osobowej na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych w klasie VII i VIII  u p. M. Stolarczyka i p. A. Stolarczyk i duża rola ich oddziaływań wychowawczych. To także życzliwa pomoc ze strony dyrekcji szkoły, nauczycieli poszczególnych przedmiotów, wsparcie rodziców dziewcząt i całej klasy VIIIb – szczególnie grupy chłopców, którzy byli godnymi partnerami w klasowych meczach oraz kibiców, a szczególnie kibicek, które pomagały i wspierały najlepiej jak potrafiły. Gratulujemy!!! Dziękujemy!  W jedności i współpracy siła!!!

Skład drużyny: N. Buras, R. Paszkowska, M. Pytlik, O. Pietrzak, Z. Olszowiak, J. Tycel, Z. Woroniecka, A. Hyrczak, K. Żukiewicz, J. Czekajło, A. Biernat i O.Jajko.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content