ZAPROSZENIE DO KONKURSU „TWOJE BEZPIECZNE WAKACJE”

Zapraszam do udziału w II edycji konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pn. „Twoje bezpieczne wakacje”, który jest  organizowany przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego we współpracy z Ministrem Edukacji i Nauki.

Przedmiotem konkursu, skierowanego do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, będzie napisanie opowiadania lub bajki dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa podczas wakacji. Prace konkursowe należy przesłać w terminie do 22 maja br., zaś ogłoszenie listy laureatów nastąpi najpóźniej do 24 czerwca br. Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej GITD.

Konkurs ma zachęcić do kreatywnego uczestnictwa dzieci i młodzieży w wydarzeniach związanych z popularyzowaniem i utrwalaniem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przyczyniając się do kształtowania już wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego właściwego zachowania i kultury bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także promowania uzdolnionych literacko młodych ludzi.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP – Panią Agatę Kornhauser-Dudę, zaś w Komitecie Honorowym zasiada Minister Edukacji i Nauki – Pan Przemysław Czarnek.

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk

Regulamin konkursu zobacz