XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest w pierwszy piątek października. Tegoroczna XI edycja odbyła się 1 października 2021 r.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tegorocznym Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wzięły udział 5643 szkoły z 27 krajów. Również nasza szkoła przystąpiła do tego ogólnoświatowego projektu. Z tej okazji na I piętrze każdy uczeń mógł obejrzeć wystawę promującą tabliczkę mnożenia. Wśród ciekawostek można było przeczytać, jak mnożyć na palcach.

W ramach obchodów tego święta klasy 4 i 5 wzięły udział w konkursie o tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia”. Tytuł ten zdobyli:
-Kacper Baranek – kl. 4 a,
-Nina Kruglińska – kl. 4 b,
-Aniela Wróblewska – klasa 4 c,
-Dawid Janusz – klasa 5 a,
-Szymon Wilk – klasa 5 b,
-Maciej Rudnicki – klasa 5 b.
Uczniowie Ci otrzymali dyplomy i drobne upominki.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

.