WYCIECZKI DO KRAINY WYGASŁYCH WULKANÓW

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z propozycji przygotowanej przez Prezydenta Miasta Lubina p. Roberta Raczyńskiego i podobnie jak w czerwcu wybrać się pod opieką swoich wychowawców na wycieczki krajoznawcze, których celami głównymi oprócz poznawania Dolnego Śląska była klasowa integracja, ruch na świeżym powietrzu oraz próba zminimalizowania skutków pandemicznej izolacji.

Tym razem uczniowie odwiedzili Krainę Wygasłych Wulkanów, gdzie znajduje się Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie. Dzieci oraz młodzież mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i terenowych. Głównymi atrakcjami było poszukiwanie agatów w Kamieniołomie w Lubiechowej, zajęcia „od ziarenka do bochenka”, czyli pieczenie rogalików w Galerii „Pod Aniołem’’, szlifowanie minerałów, badanie wody i kryształów oraz „Śniadanie na wulkanie”- zajęcia terenowe ze spacerem geologicznym na Ostrzycę Proboszczowicką.

Z pewnością wyjazdy te okazały się niezwykle atrakcyjnym i udanym sposobem na urozmaicenie szkolnego życia, poszerzyły wiedzę uczniów na temat naszego regionu, ale przede wszystkim były ważnym ogniwem w odbudowywaniu relacji nadszarpniętych przez nauczanie zdalne.

.