WYCIECZKA KLAS VII A I VII C DO SCHRONISKA „TARA”

WYCIECZKA KLAS VII A I VII C DO SCHRONISKA „TARA”

WYCIECZKA KLAS VII A I VII C DO SCHRONISKA „TARA”

12 kwietnia br. klasy VII a i VII c pojechały na wycieczkę do Schroniska „Tara” w Piskorzynie.

Fundacja „Tara” prowadzi schronisko głównie dla koni  porzuconych, będących ofiarami ludzkiego okrucieństwa i uratowanych z rzeźni. Można jednak tutaj spotkać również  inne zwierzęta gospodarskie, które mają zapewnione bezpieczeństwo i opiekę do końca swoich dni. Od bramy wejściowej przybyłych turystów przywitała gromada mruczących kotów oraz przyjazne psiaki, które skradły serce niejednego ucznia. W „Tarze” młodzież miała okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w gospodarstwie rolnym oraz z zasadami opieki nad zwierzętami.

Przy ognisku założycielka Fundacji Pani Scarlett Szyłogalis uwrażliwiła uczniów na potrzeby zwierząt oraz zachęcała do proekologicznego stylu życia. Prawa zwierząt są nie mniej istotne niż prawa ludzi. Odpowiadała na pytania, przybliżyła historię tego przeuroczego miejsca oraz naszych adopcyjnych koni Matuszki i Life’a. Nasza wizyta przypadła akurat w dniu urodzin Life’a i niesforny ogier otrzymał zamiast tortu marchewki. W podziękowaniu za możliwość odwiedzenia podopiecznych Fundacji uczniowie przywieźli ze sobą karmę.

Nasi uczniowie przekazali również słodkie prezenty dla pani Tatiany oraz jej dzieci: Marty i Denisa – rodziny, która schroniła się w Tarze przed wojną na Ukrainie.

Wspólnie spędzony czas dostarczył niezapomnianych wrażeń, a zrobione zdjęcia będą miłą pamiątką tamtych chwil. „Tara” jest otwarta zawsze dla wszystkich gości i zachęca do odwiedzin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content