WYCIECZKA KLAS IC, ID, IIIA I IIIB DO JAROSZÓWKI

WYCIECZKA KLAS IC, ID, IIIA I IIIB DO JAROSZÓWKI

WYCIECZKA KLAS IC, ID, IIIA I IIIB DO JAROSZÓWKI

W czwartek 29.09.2022 r. klasy IIIa i IIIb oraz w piątek 30. 09.2022 r. klasy Ic i Id wzięły wraz z wychowawcami (Ch. Haliczem, J. Borsuk, A. Janich, B. Turbak) udział w wycieczce do Jaroszówki. Celem wyjazdu były warsztaty: ceramiczny i poświęcony wyrobowi pizzy opiekanej w piecu chlebowym. Każde z zajęć było poprzedzone krótką prelekcją, potem nastąpiły „prawdziwe warsztaty”.

Warsztaty „Pizza”
Dzieci poznały technologię wytwarzania potrawy (historię, potrzebne produkty i kolejność czynności). Potem nastąpiło samodzielne przygotowanie ciasta, umieszczenie go na blaszce do pieczenia, polewanie sosem pomidorowym i przyozdabianie serem. I po umieszczeniu w piecu niecierpliwe oczekiwanie na degustację, ponieważ dochodzący zapach pobudził apetyty. Efekt przeszedł oczekiwania! Z prawdziwą przyjemnością i w błyskawicznym tempie dzieci pochłonęły swoje porcje. Wszyscy chcieli dokładkę!

Warsztaty „Ceramika”:
Podobnie jak na poprzednich warsztatach klasy wysłuchały krótkiej prelekcji dotyczącej wyrobu i wypalania ceramiki. Potem każdy dostał swoją porcję gliny i mógł wytworzyć miseczkę lub talerzyk własnego projektu. Najwięcej emocji wywołało wymyślanie i komponowanie ozdób. Po wypaleniu w piecu każdy otrzyma (już w szkole) swoje „dzieło” i będzie mógł je z dumą wszystkim pokazać.

To był naprawdę bardzo udany i „smaczny” dzień. Zostanie po nim trwała pamiątka- własnoręcznie wykonana ceramika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content