WYCIECZKA KLAS 5A I 5B DO WROCŁAWIA

Zdobywanie wiedzy nie zawsze musi odbywać się w szkolnych murach. Czasami świetnie udaje się połączyć przyjemne z pożytecznym, o czym miały okazję przekonać się klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami p. A. Mikołajczyk, p. A. Biernat oraz p. A. Kruczkowską. Uczniowie tych klas udali się na edukacyjną wycieczkę do Wrocławia, która była też pretekstem do zabawy i miłego spędzenia czasu.

Pierwszym punktem na mapie stolicy Dolnego Śląska, gdzie zatrzymali się piątoklasiści, było Centrum Historii ,,Zajezdnia’’- muzeum to  prowadzone przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość dedykowane jest przede wszystkim historii naszego regionu, a zwłaszcza dziejom Ziem Odzyskanych oraz Wrocławia po 1945 roku. Ekspozycja muzealna przypomina kapsułę czasu, która przeniosła uczniów w czasy doskonale znane ich dziadkom, babciom, a może nawet niektórym z rodziców.

Przystanek drugi to kolejne fascynujące miejsce – „Hydropolis’’, czyli Centrum wiedzy o Wodzie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym  podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m², którą uczniowie mogli samodzielnie eksplorować. Miłą odmianą mógł być też odpoczynek w  strefie relaksu. Wygodne, podświetlane leżaki z widokiem na niesamowity księżyc zapraszały do krótkiej przerwy po ekscytującym zwiedzaniu.

Wycieczka edukacyjna do Wrocławia nie może obyć się bez słynnej ,,Panoramy Racławickiej’’. Imponujące dzieło, ukazujące artystyczną wizję przebiegu zwycięskiej bitwy stoczonej  pod Racławicami i sposób jego ekspozycji zrobiły na uczniach niemałe wrażenie.

Uczniowie wrócili do Lubina z przekonaniem, że zdobytą na tej wycieczce wiedzę wykorzystają  z pewnością na niejednej lekcji.

.