WYCIECZKA DO PRZEMKOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

W dniach 2 – 5 listopada 2021 r. uczniowie klas III c i III d pod opieką swoich pań (Barbary Turbak, Anny Janich) wybrały się na wycieczkę do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Zakwaterowano nas w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Bardzo dobre wyżywienie, miła i serdeczna obsługa zapewniły możliwość poświęcenia całej uwagi i czasu aktywnemu wypoczynkowi z wieloma walorami wychowawczo – dydaktycznymi. Bogaty program pobytu obejmował m. in.:
-warsztaty rycerskie ze strzelaniem z łuku, walkami na miecze, naocznym stwierdzeniem wagi ekwipunku i uzbrojenia rycerza (wszystkiego można było dotknąć, popróbować, posługiwania się, itp.),
-warsztaty pszczelarskie z poznaniem pracy pszczelarza, pogadanką nt. roli pszczół w środowisku i degustację przepysznych miodów,
-wycieczkę do podziemnych fortyfikacji obronnych ze zwiedzaniem bunkrów i poznaniem ich historii oraz podziwianiem mieszkających tam nietoperzy, relaks zapewniło zdobywanie wydmowych wzniesień – wszystko przy wspaniałej, słonecznej pogodzie,
-warsztaty tkackie z możliwością próby samodzielnej kompozycji tkaniny artystycznej i (z czego wielu skorzystało) zakupu „do domu” specjalnych niewielkich krosien, na których można było w wolnym czasie zabawiać się w artystę plastyka,
-warsztaty piernikowe z poznaniem tajemnicy wypieku łakoci „metodą pani Wandy” i konkursem samodzielnego dekorowania oraz zdobienia pierniczków.
Dodatkowo każdy wieczór łączył się z przeróżnymi formami atrakcyjnych zajęć rozrywkowo- artystycznych (np. dyskoteka, konkurs talentów, karaoke, itp.). Wszystkie wymienione zajęcia złożyły się na niezwykle atrakcyjny i satysfakcjonujący program pobytu. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i żałowali, że podobne imprezy nie zdarzają się częściej.

Obiecaliśmy sobie wszyscy, że z chęcią skorzystamy z możliwości powtórzenia tak udanego wyjazdu.

.