W POSZUKIWANIU WIOSNY

W POSZUKIWANIU WIOSNY

W POSZUKIWANIU WIOSNY

21 marca 2022 r. uczniowie z klasy 1a, 1d i 3a wyruszyli na długi spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Zaraz po wyjściu ze szkoły zauważyli pąki na drzewach, rabaty wiosennych kwiatów: żonkili, przebiśniegów, krokusów, usłyszeli śpiew ptaków oraz poczuli radość z nadchodzących słonecznych dni.

Pierwsze oznaki wiosny widać niemal wszędzie! – Mówili głośno rozradowani uczniowie naszej szkoły. A to był dopiero początek naszych poszukiwań.

Na specjalne zaproszenie Centrum Edukacji Przyrodniczej udaliśmy się do Parku Wrocławskiego, aby tam „wytropić” wiosnę oraz spotkać się z mieszkańcami parku. Ogromne wrażenie zrobiły na nas śnieżnobiałe pawie-albinosy, które swobodnie poruszały się po lubińskim zoo. Pan przewodnik w atrakcyjny sposób przekazał nam wiedzę na temat  zwyczajów i zachowań swoich podopiecznych. Wyraził zgodę na przytulanie i dokarmianie, ale tylko niektórych z nich. Widać już gołym okiem, że ptaki oraz zwierzęta z wiejskiej zagrody „poczuły wiosnę”.

Na zakończenie spotkania, każda klasa otrzymała pakiecik nasion do wysiania łąki kwietnej wraz z instrukcją. Teraz będziemy witali wiosnę, wysiewając kolorowe łąki ! Mówili- „tropiciele wiosny”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content