V B NA WYCIECZCE W ŚCINAWIE

Jesienna słota nie przeszkodziła klasie 5b w dobrej zabawie oraz klasowej integracji. Uczniowie postanowili odpocząć na chwilę od szkolnej rutyny i wybrali się do Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk’’ w Ścinawie, który powitał ich komfortowo urządzonymi pokojami oraz miłą, domową atmosferą.

Pobyt został urozmaicony wyjazdem do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach ekologicznym i artystycznym. Ponadto wysłuchali pasjonującego wykładu myśliwego i wielkiego miłośnika przyrody pana Jacentego Chomonta, który na zakończenie zaprosił uczniów na spacer w okolice starorzecza Odry.

Po powrocie do schroniska czekał już na uczniów pyszny obiad, po którym chłopcy i dziewczynki rywalizowali, biorąc udział w grze terenowej ,,Ścinawa- małe miasto, wielka historia’’. Wspólnie zjedzona pizza na kolację dodała uczniom mnóstwo energii, którą spożytkowali podczas dyskoteki. Impreza okazała się prawdziwą atrakcją wieczoru. Chłopcy zapewnili świetną oprawę muzyczną, więc wspólnym tańcom nie było końca.

Nazajutrz czekały jeszcze na uczniów zajęcia sportowe, a także warsztaty cukiernicze, podczas których samodzielnie zostały przygotowane zdrowe i bardzo smaczne desery.

Rozstając się z „Pałacykiem”, dzieci zatańczyły jeszcze na pożegnanie jeden ze swoich ulubionych, wspólnych tańców, a podczas drogi powrotnej już planowały wraz ze swoimi opiekunkami p. Anetą Biernat i p. Katarzyną Młynarczyk kolejny klasowy wyjazd. Jeśli jesteście ciekawi, jak bawiliśmy się podczas naszej wycieczki, zajrzyjcie na facebookowe konto Ośrodka Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” w Ścinawie.

.