UŚMIECH POD CHOINKĘ W SP8

Od kilku lat w ramach przedświątecznego wolontariatu bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji „BĄDŹMY RAZEM NA ŚWIĘTA” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nasze działania skierowane są na pomoc dzieciom i rodzinom potrzebujących pomocy organizując różne akcje charytatywne. O/O TPD w Legnicy 28 raz organizuje akcję charytatywną „Uśmiech pod choinkę”, do której nasza szkoła od dziewięciu lat aktywnie włącza się i pozyskane dary przekazuje do TPD w Legnicy.

W tym roku udało nam się przekazać mnóstwo zabawek, bajek, książek, maskotek, gier planszowych, słodyczy oraz 500 złotych pozyskanych z różnych akcji: „Akcja kasztany”, „Kiermasz biżuterii”, „Akcja – zbiórka nakrętek plastikowych”. Przeprowadziliśmy również świąteczną akcję na rzecz domowego i stacjonarnego hospicjum. Zebraliśmy dużą ilość żywności długoterminowej i słodyczy dzięki hojności naszych wspaniałych rodziców i ich dzieci. Nasi najmłodsi wolontariusze osobiście pod opieką wychowawców zrobili zakupy w supermarkecie „Biedronka”. Już od najmłodszych lat uczą się wrażliwości na potrzeby innych.

To piękne. Dzieci wykonały również szopki, kartki i stroiki świąteczne, które członkowie TPD sukcesywnie dostarczają do Legnicy. Jest tego dużo!  Julia z klasy 5a i Ola z klasy 7d wykonały piękne stroiki do hospicjum. Za naszą aktywną działalność potrzebujące dzieci z naszej szkoły również będą mogły uśmiechać się podczas Świąt, gdyż pozyskaliśmy 10 paczek ze słodkościami od O/O TPD w Legnicy.

Ponadto wzięliśmy udział w akcji „Gwiazdor” i 20 dzieci napisało listy do Świętego Mikołaja z prośbą o spełnienie ich marzeń i paczki z wymarzonymi darami już do nich trafiły. Cudownym jest uczucie dawać siebie innym. Serce się raduje patrząc na szczęśliwe dzieci obdarowane darami.

Wszystkim ofiarodawcom i wszystkim tym, którzy wspierają nasze inicjatywy serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych, pogodnych oraz szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

.