UCZNIOWIE KLAS I-III ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KROPKI

To już 5 rok z kolei, kiedy najmłodsi uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do Międzynarodowego Dnia Kopki obchodzonego na całym świecie.

Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, miliony dzieci bierze udział w licznych aktywnościach, których celem jest odkrywanie talentów i wspieranie kreatywności. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot” Rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzyliśmy „kropkowe” dzieła i wzajemnie się inspirowaliśmy.

Ważnym elementem święta jest dokumentowanie powstałych prac, a następnie dzielenie się nimi w Internecie. W ten sposób wiadomość o dniu kropki rozprzestrzenia się na cały świat.

.