TATIANA, MARTA, DENIS – UKRAIŃSCY UCIEKINIERZY W TARZE

TATIANA, MARTA, DENIS – UKRAIŃSCY UCIEKINIERZY W TARZE

TATIANA, MARTA, DENIS – UKRAIŃSCY UCIEKINIERZY W TARZE

Wielce Szanowni Rodzice, Uczniowie –

Dzisiaj – 1 marca 2022 r. – zawiozłam ofiarowane przez Was rzeczy  dla ukraińskiej rodziny, która znalazła w Tarze schronienie przed wojną we własnym kraju, dotarła Wasza pomoc. Mnóstwo rzeczy do ubrania, buty, pościele, zabawki, kolorowanki oraz jedzenie, chemia gospodarcza, kosmetyki  – wszystko, czego potrzebują.

Uciekali przed wojną, jak wielu ich rodaków. Mogli zabrać jedynie małą torbę, na nic innego nie było miejsca w busiku, który transportował ich do granicy ( wraz z tłumem innych, ile tylko pasażerów dało radę zmieścić). Na  granicy 8 km kolejki do przejścia pieszo, co trwało…. trwało…. trwało… zimno, głodno i niepewność jak długo, czy wszystko się uda.

Udało się, przyjaciele z Tary zadbali o to, by już po przekroczeniu polskiej granicy poczuli się bezpiecznie i wygodnie, specjalnie wysłanym samochodem,  dotarli do Piskorzyny.

Dotarli, oszołomieni, bardzo zmęczeni – i bez niczego. Potrzebowali naprawdę wszystkiego.

Dzięki Wam Rodzice i Uczniowie, obecnie są już zaopatrzeni przede wszystkim w ubrania, buty – tego mają w nadmiarze. Ale nic się nie zmarnuje, wszelkie nadwyżki zostaną wysłane do potrzebujących na Ukrainie, tych, którzy chcieli lub musieli zostać. To pewne.

Nie spotkałam ich dzisiaj osobiście, bo dzieciaki i ich mama byli na wycieczce w Lesznie. Wiele atrakcji powoli pozwala odreagować koszmar podróży i strachu, ale marzą o powrocie do własnego domu, kraju. I o tym, żeby koszmar wojny skończył się jak najszybciej.

Ale przy kolejnym pobycie w Tarze obiecuję, że przedstawię Wam dzieciaki – Martę i Denisa, może coś opowiedzą Wam o sobie?

W załączeniu filmik specjalnie dla Was. Z ogromnymi podziękowaniami za dobroć i serce, które od lat okazujecie koniom, a teraz ruszyliście od razu do pomocy wojennym uciekinierom. Jesteście wspaniali!

 

Ewa Rogowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content