SZTANDAR DLA ODDZIAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO TPD W LEGNICY

26 września 2020 r. w Legnicy Dolnośląski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci świętował obchody 75 lat istnienia. Z tej okazji nadano sztandar Dolnośląskiemu Oddziałowi Regionalnemu. W uroczystości wzięły udział delegacje z oddziałów okręgowych z prezesami – wieloletni działacze TPD, zasłużeni przewodniczący kół i dyrektorzy, przedstawiciele zakładów pracy, instytucji i organizacji, które od lat współpracują z TPD.

Uroczystość zaszczyciło wielu ważnych gości z różnych stron naszego kraju, min: P. Minister Marzena Machałek – Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Poseł na Sejm RP z Dolnego Śląska, P. Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, P. Janusz Wrzal – Dolnośląski Wicekurator Oświaty.

Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji z najaktywniejszego koła Przyjaciół Dzieci z okręgu lubińskiego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie, a mianowicie P. Bożeny Małek – Dyrektora Szkoły i Członka TPD oraz Elżbiety Michalak – Przewodniczącej koła. Uroczystość rozpoczęły również dziewczynki z SP8 w Lubinie: Kalinka Tryniszewska, Ania Szakiel i Julia Rodzik, które przywitały gości, złożyły życzenia, uatrakcyjniały uroczystość śpiewając piosenki i recytując wiersz o TPD. Przed prezentacją sztandaru ks. dr Jarosław Kowalczyk – dyrektor Wydziału Katechetycznego i Moderator Legnickiej Kurii Biskupiej dokonał poświęcenia Sztandaru.

Podczas uroczystości zasłużonym działaczom wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Pani Bożena Małek i Elżbieta Michalak otrzymały listy gratulacyjny Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z wyrazami uznania i podziękowaniami za niezwykle cenną działalność na rzecz dzieci i młodzieży Dolnego Śląska, które wręczył Janusz Wrzal – Wicekurator. Następnie Kalinka wykonała piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”, przemawiali goście, a na koniec wjechał piękny tor i zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.