ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej a kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „We CONNECT so that we can” #CONNECT.

Zakładając kolorową skarpetkę, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.

Wspierając to wydarzenia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary, by pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.