SUKCESY UCZENNIC Z KLASY II C

SUKCESY UCZENNIC Z KLASY II C

SUKCESY UCZENNIC Z KLASY II C

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, jednak zdolne uczennice z klasy II c świętowanie rozpoczęły już kilka dni wcześniej. I to w pięknym stylu – prezentując swoje talenty zdobyły najwyższe lokaty w poza szkolnych konkursach.

Maraton majowych sukcesów uczennic „Ósemki” rozpoczął się od wyróżnienia w XXVIII Dolnośląskim Dziecięcym Konkursie Wokalnym „O Złotą Nutkę” dla Leny Koman, która w finałowej 13-tce znalazła się jako jedyna reprezentantka z Lubina. Lena zaśpiewała piosenkę „Duch i Pan Bałagan” i poza uznaniem jury zyskała również najważniejszy laur dla każdego artysty – Nagrodę Publiczności. Jak wspomniała nasza wokalistka, autentyczności jej występowi dodało to, że sama najlepiej czuje się w artystycznym nieładzie.

Równie mocno cieszy sukces kolejnej małej wokalistki – Mai Skrzątek – która zajęła I miejsce w „Wirtualnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Maja to klasowa miłośniczka zwierząt. Wśród pupili, którymi się na co dzień zajmuje jest pies, kot, żółw oraz rybki. Codziennie się z nimi bawi – i pewnie też dla nich śpiewa. Jej ulubione tematy to właśnie te związane z przyrodą – i tym skradła serce jury konkursu.

Nasze dziewczynki mogą pochwalić się również wielkim talentem plastycznym. Jedną z największych miłośniczek artystycznych szaleństw z farbami jest Izabela Jaroszyńska. Jej prace były nagradzane już kilkukrotnie, tym razem zdobyła I miejsce w konkursie „Moja Mała Ojczyzna” organizowanym przez TPD Legnica. Na zwycięskiej pracy Iza namalowała dawną wieżę ciśnień, znajdującą się przy ulicy Grabowej. Poza nią wyróżnienia w tym samym konkursie zdobyły również Maja Skrzątek, Alicja Walczak oraz Milena Zając.

Opiekunką zdolnych uczennic jest pani Krystyna Gorzelnik – wychowawczyni klasy i opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego “Pchełki”. Uczniowie pani Krystyny są zawsze świetnie przygotowani do konkursów i zdobywają najwyższe laury. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content