„SPOTKANIE Z KOTEM CUKIERKIEM”

13 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy I d wzięli udział w zajęciach czytelniczych pod nazwą „Spotkanie z kotem Cukierkiem”, które zorganizowały pani Elżbieta Adamczyk – Chełpa i pani Barbara Godlewska.

Pierwszoklasiści zapoznali się ze znanym cyklem książek Waldemara Cichonia i wykonali wiele zadań praktycznych, których motywem przewodnim był kot. Na początku uczniów powitał sam autor, który nagrał pozdrowienia specjalnie dla klasy I d. Potem dzieci zgadywały kocie powiedzonka, liczyły koty, nawijały wełnę na patyki i obejrzały bardzo interesujący film „26 ciekawostek o kotach”. Ostatnim zadaniem było wykonanie kota z papierowych talerzyków. Pierwszaki wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością, tworząc ciekawe prace.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali książki Waldemara Cichonia o Cukierku z dedykacją i autografem samego autora.

.