PROJEKT „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie Kolory Świata” organizowanego przez UNICEF. Do udziału w kampanii zgłosiły się trzy klasy: II a (wych. Ch. Halicz), II c (wych. K. Gorzelnik) i V b (wych. A. Biernat).

W ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata” uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia” (Uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon dostarczony przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały). Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią (kupić lalkę), a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Koordynatorem projektu jest p. Chrystian Halicz.

Osoby, które chcą indywidualnie dołączyć do projektu proszone są o kontakt e-mailowy z koordynatorem do 25 lutego br.: halicz.c@sp8lubin.eu

.