POMOC DLA UKRAINY

POMOC DLA UKRAINY

POMOC DLA UKRAINY

W piątek 4 marca zakończyliśmy tygodniową akcję zbierania darów dla dotkniętych nieszczęściem wojny mieszkańców Ukrainy. Ilość zebranych artykułów przeszła najśmielsze oczekiwania koordynatorów zbiórki. Wszystkie przyniesione przez uczniów produkty spożywcze, higieniczne, opatrunkowe oraz odzież zostały dokładanie posegregowane i pieczołowicie zapakowane.

Przygotowany transport trafił do trzech punktów: Oratorium przy Kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie, który wyśle pomoc m.in. na granicę polsko- ukraińską, do Klubu Zagłębie Lubin S.A., organizującego pomoc pod hasłem #Zagłębiepomaga – Solidarni z Ukrainą, a także pojedzie bezpośrednio na Ukrainę do parafii w miejscowości Stary Sambor niedaleko Lwowa, gdzie tymczasowego schronienia szuka wiele matek z dziećmi, kierujących się w stronę granicy polsko-ukraińskiej.

Wszystkim Uczniom naszej szkoły oraz Rodzicom, którzy okazali wielkie serce i nie odmówili pomocy składamy gorące podziękowania! Nie po raz pierwszy udowodniliście, że można na Was oraz Waszych Rodziców liczyć w każdej, trudnej sytuacji.

Symbolem tej akcji może być wzruszająca wiadomość przygotowana przez ucznia zapewne młodszych klas, którą odnaleźliśmy w jednej z paczek: narysowane serduszko w barwach narodowych Polski i Ukrainy. Pojedzie ono wraz z transportem na Ukrainę, aby dodać Ukraińcom otuchy i nadziei na lepsze jutro. Bardzo jej wszyscy teraz potrzebujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content