POMOC DLA JEMENU

W listopadzie 2020 r. nasza społeczność szkolna aktywnie włączyła się w akcję UNICEF „Pomoc dla Jemenu”.  Zrealizowaliśmy wszystkie z trzech zaproponowanych aktywności związanych z akcją pomocową na rzecz dzieci w Jemenie:
-„Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” – uczniowie wspólnie z rodzicami stworzyli prace plastyczne, obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.
-„Wspólna podróż po Jemenie” – dzieci wspólnie z najbliższymi zapoznały się z sytuacją rówieśników w Jemenie, podczas wspólnego oglądania w domu prezentacji przygotowanej przez UNICEF, przybliżającej trudną sytuację dzieci w tym kraju. Następnie na lekcjach wychowawczych mówiły o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.
-„Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” – dzieci i ich rodzice sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując przygotowany quiz on-line.

Wychowawcy podczas lekcji z okazji MIEDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA przypomnieli dzieciom ich prawa i zapoznali uczniów z trudną sytuacją dzieci w Jemenie. Pamiętaliśmy także o kolorze niebieskim. Wykorzystaliśmy kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Swoje zdjęcia i prace plastyczne publikowaliśmy na portalach społecznościowych z hashtagiem #PomocdlaJemenu.

Wychowawcom, uczniom, ich rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w akcji UNICEF „Pomoc dla Jemenu”. Szczególną aktywnością wykazał się Samorząd Uczniowski przygotowując prezentację na temat praw dziecka oraz klasy 1A (Ch. Halicz), 2A (J. Szumczyk), 2C (B. Turbak), 2D (A. Janich), 3D (E. Adamczyk), których prace prezentujemy.