„POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

„POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

„POŁĄCZENIE SIŁ TO TYLKO POCZĄTEK”

Uczniowie klasy III d w roku szkolnym 2021/2022 objęci byli innowacyjnym projektem „Połączenie sił to tylko początek”. Celem przedsięwzięcia była praca nad rozwojem potencjału dzieci, wdrożenie ich do współpracy i integracji w zespole klasowym oraz podnoszenie poczucia własnej wartości. Warsztaty prowadzone były przez nauczycieli:  panią Annę Janich oraz Aleksandrę Kryś, podwójnie certyfikowanego trenera mentalnego.

Uczniowie poprzez inspirujące ćwiczenia i zabawy rozwijali umiejętności współpracy i koncentracji, czy rozwiązywania konfliktów. Dzięki zaangażowaniu i możliwości otwartej dyskusji dzieci uświadamiały sobie poczucie przynależności i sprawstwa, a co za tym idzie poczucie własnej wartości. Istotnym aspektem programu było również uzmysławianie uczestnikom warsztatów, że mają prawo do błędu oraz uświadamianie emocji, ponieważ ma to ogromne znaczenie w podejmowaniu przyszłych wyzwań.

Podopieczni bawili się bardzo dobrze i jednocześnie nabywali „przy okazji” ważne kompetencje mentalne, nie tylko ułatwiające naukę, ale też wydatnie wzbogacające ich osobowość i dojrzałość. Uzyskali także początki niełatwej sztuki kontrolowania emocji, rozumienia innych, co na pewno ułatwi im społeczne funkcjonowanie w przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content