PODWÓJNY SUKCES UCZENNIC Z „ÓSEMKI”

PODWÓJNY SUKCES UCZENNIC Z „ÓSEMKI”

PODWÓJNY SUKCES UCZENNIC Z „ÓSEMKI”

„Kolędnicy wędrownicy” w rock’n’rollowej aranżacji Mai Skrzątek i pastorałka „Aniołek najładniejszy” w wykonaniu Leny Koman podbiły serca jury Rejonowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Legnicy. I chociaż w regulaminie konkursu przewidziane był tylko trzy miejsca dla zwycięzców, komisja jednogłośnie zdecydowała, że drugie miejsce musi zostać przyznane ex aequo.

Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 17 stycznia 2023 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Celem konkursu było promowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie estradowych talentów wśród najmłodszych. Mimo bardzo dużej konkurencji, wokalistki z „Ósemki” w kategorii soliści z klas I-III wspaniale się zaprezentowały.

Maja wykonała rock’n’rollową pastorałkę „Kolędnicy wędrownicy”. Podczas jej żywiołowego występu, trudno było znaleźć na widowni osobę, która siedziała w bezruchu.

Lenka, przebrana za anioła, wyśpiewała “Aniołka najładniejszego”. Jak zdradziła, przed samym występem miała odrobinę tremy. Wszystko zmieniło się po wejściu na scenę. Zresztą obie artystki czują się tam wspaniale. Występ dziewczynek był tak dobry, że jury konkursu przyznało Lence i Mai ex aequo II miejsce.

Lenka i Maja chodzą do tej samej klasy, III c. Obie mają niezwykły talent wokalny i aktorski. Swoich zdolności są też świadome same bohaterki. Maja w przyszłości zamierza zostać aktorką i wokalistką. Lenka marzy, aby zostać piosenkarką. Obie cały czas mocno pracują nad rozwijaniem swoich zdolności w klasowym Kole Teatralnym „Pchełki”. Nad ich talentem czuwa wychowawczyni pani Krystyna Gorzelnik.

Młodym wokalistkom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content