PIERWSZAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować im życie. Bez pomocy ludzi, mniej doświadczone lub osłabione mają małe szanse na przeżycie w okresie mrozów i intensywnych opadów śniegu.

Uczniowie klasy Id już w listopadzie podczas zajęć przyrodniczych wzbogacały swoją wiedzę o życiu i zwyczajach ptaków. Poznali ptaki odlatujące, zimujące i przylatujące do naszego kraju. Dowiedzieli się, jak mądrze należy je dokarmiać, aby przez przypadek nie wyrządzić im krzywdy. Pierwszoklasiści już wiedzą, jakie produkty są odpowiednie dla „skrzydlatych przyjaciół”, znają najważniejsze zasady prawidłowego dokarmiania. Mając taką wiedzę, wspólnie postanowili, że systematycznie i odpowiedzialnie będą dokarmiać ptaki. Swoją misję zaczęli od porządkowania klasowych karmników. Wysprzątane „ptasie stołówki” zostały wypełnione ziarnem. Już po godzinie dzieci zobaczyły pierwszych gości. To sprawiło dużo radości i wyzwoliło chęć dalszego pomagania.

Następnego dnia uczniowie z przyniesionych ziaren, smalcu i rolek po papierze wykonali różne formy „ptasich stołówek”, były kulki, serduszka, gwiazdki, które potem zawiesili na drzewach i krzewach w osiedlowym parku. Teraz pozostaje już tylko cyklicznie realizować zadanie, oraz obserwować „odwiedzających” nasze karmniki.

.