OGÓLNOPOLSKI KONKURS „CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA”

Uczniowie klasy Ia pod opieką pana Chrystiana Halicza realizują ogólnopolski program „Czyściochowa Akademia”, którego organizatorem jest firma Rossman. Jego główne założenie to edukacja najmłodszych w zakresie: higieny jamy ustnej i nosa, mycia rąk i korzystania z toalety, kąpieli, mycia ciała i włosów, a także ochrony i pielęgnacji skóry.

W ramach projektu w pierwszej odsłonie dzieci w trakcie zajęć lekcyjnych uczestniczyły w doświadczeniach dotyczących higieny jamy ustnej i  wykonały pracę plastyczną, która wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez organizatora. Od 1 marca przez cały miesiąc można było oddawać głosy na pracę za pośrednictwem strony www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia. Nasza Ósemka znalazła się w pierwszej dziesiątce tego rankingu, a następnie spośród wyróżnionych szkół z całej Polski jury właśnie nam przyznało I miejsce.  W nagrodę uczniowie otrzymali gry planszowe i będą uczestniczyć w wydarzeniu edukacyjnym, podczas którego przeprowadzą doświadczenia i eksperymenty pod okiem wyspecjalizowanych edukatorów. Ponadto każdy uczeń otrzymał książeczkę z propozycjami ciekawych eksperymentów do samodzielnego wykonania w domu. Zrealizowanie tych doświadczeń potwierdzane jest okolicznościową pieczątką i nagradzane pamiątkową odznaką. Przed nami zajęcia oraz prace konkursowe  w drugiej i trzeciej odsłonie. Trzymajcie kciuki.