OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA W LEGNICKIM ODDZIALE TPD

Do tej pory Międzynarodowy Dzień Dziecka w O/O TPD w Legnicy był najważniejszym dniem w roku. I to się nie zmieniło. Jednak tym razem, bez rozmachu, zgodnie z obostrzeniami zaproszenia były ograniczone i połączone z Dniem Matki, a także podsumowaniem konkursów, które spotkały się z dużym odzewem w świecie wirtualnym również na Facebooku, gdzie można było nas oglądać na żywo. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przewodniczący najaktywniej działających szkolnych Kół Przyjaciół Dzieci, Nominowane mamy do tytułu „Niezwykła Mama” oraz laureaci konkursów, jak np. Jarmark Talentów, w którym nasze uczennice zdobyły sukcesy. Są to:
Kalina Tryniszewska – I miejsce,
Maja Skrzątek – II miejsce.

W konkursie Piosenki  Turystycznej i Ekologicznej Kalinka zdobyła również Główną Nagrodę. Ponad to swoimi występami uatrakcyjniała uroczystość. Rozpoczęła imprezę prezentując się w piosence „Wszystkie dzieci nasze są”, a następnie wystąpiła z repertuarem, którym zwyciężyła w konkursie Jarmark Talentów.

W trakcie imprezy P. Ela wraz z Kalinką poczęstowały uczestniczące dzieci słodyczami pozyskanymi z Akcji Charytatywnej w naszej szkole. Na szczególną uwagę i ogromne podziękowania zasługuje uczennica z klasy 6d – Kornelia Juszka i jej mama, które ofiarowały na tę akcję najwięcej słodyczy. Ogromna torba ze słodyczami trafiła również dla potrzebujących dzieci z Ośrodka „Kibice razem”.

Wszystkim ofiarodawcom gorąco i serdecznie dziękujemy. W ten piękny i słoneczny dzień na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów prezenty, paczki ze słodyczami i owocami, a dorośli udali się na poczęstunek. To był niezwykle mile spędzony dzień.

.