NAMALOWAŁY NAJPIĘKNIEJSZY „MAGICZNY LAS”!

Izabela Jaroszyńska oraz Maja Skrzątek, uczennice z klasy I „c” pani Krystyny Gorzelnik, zdobyły Nagrodę w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „W magicznym lesie” zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także przedszkolaki, wychowankowie domów kultury i świetlic oraz ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Uczestnicy mogli przygotować prace w dowolnej technice plastycznej. Konkurs jest organizowany od kilku lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku mimo pandemii młodzi plastycy również nie zawiedli. Co dzieje się „W magicznym lesie” zaprezentowało ponad 300 młodych artystów z całego województwa.

Nagrodzone prace Izy i Mai przedstawiały las z dziecięcej wyobraźni oraz piękno i bogactwo leśnej natury. Obrazy dziewczynek, podobnie jak nasze polskie lasy, zachwycają bogactwem barw i kolorów. Nic więc dziwnego, że zostały docenione przez jury konkursu. Laureatki, jak same stwierdziły, kochają przyrodę i z przyjemnością ją rysują.

To nie pierwsze sukcesy plastyczne Mai i Izy. O osiągnięciach dziewczynek niejednokrotnie pisaliśmy na stronie internetowej naszej szkoły i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!