NAJLEPSI MALI KOLĘDNICY W POLSCE SĄ Z LUBIŃSKIEJ ÓSEMKI

NAJLEPSI MALI KOLĘDNICY W POLSCE SĄ Z LUBIŃSKIEJ ÓSEMKI

NAJLEPSI MALI KOLĘDNICY W POLSCE SĄ Z LUBIŃSKIEJ ÓSEMKI

„Kolędnicy wędrownicy” w rock’n’rollowej aranżacji Piotrka Sella i pastorałka „Aniołek najładniejszy” w wykonaniu Kaliny Tryniszewskiej podbiły serca jury ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach. I chociaż w regulaminie konkursu przewidziany był tylko jeden zwycięzca, komisja jednogłośnie zdecydowała, że pierwsze miejsce musi zostać przyznane ex aequo. 

Ogólnopolski, XII Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się 24 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Miłkowicach. Celem konkursu było promowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie estradowych talentów wśród najmłodszych. W grupie dla przedszkoli i klas I-VIII wystartowało łącznie 57 solistów i zespołów. Do Miłkowic przyjechały najzdolniejsze dzieci z różnych zakątków Polski. Mimo bardzo dużej konkurencji, wokaliści z Ósemki w kategorii soliści z klas I-III okazali się być zdecydowanie najlepsi. 

Piotrek wykonał rock’n’rollową pastorałkę „Kolędnicy wędrownicy”. Podczas żywiołowego występu, trudno było znaleźć na widowni osobę, która siedziała w bezruchu. Kalinka, przebrana za anioła, wyśpiewała „Aniołka najładniejszego”. Jak zdradziła, przed samym występem miała odrobinę tremy. Wszystko zmieniło się po wejściu na scenę. „Uwielbiam tam być. Czuję, że to jest moje miejsce” – mówi dziewczynka.

Występ obojga uczniów był bardzo dobry, jednak nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się podczas ogłoszenia wyników. Chociaż w konkursie miał zostać wyłoniony tylko jeden zwycięzca, jury nie potrafiło zdecydować do kogo powinna trafić pierwsza nagroda. Ostatecznie postanowiono, że oboje Kalinka i Piotrek, zaprezentowali się tak samo wspaniale i do obojga będzie należał tytuł lidera. Specjalną nagrodę dla drugiego ze zwycięzców ufundował Wójt Gminy Miłkowice. 

Kalina i Piotrek chodzą do tej samej klasy III c. Oboje mają niezwykły talent wokalny i aktorski.  Swoich zdolności są też świadomi sami bohaterowie. Kalinka w przyszłości zamierza zostać aktorką i wokalistką. Piotrek jeszcze waha się co wybrać: czy zostać piosenkarzem czy może piłkarzem. Oboje cały czas mocno pracują nad rozwijaniem swoich zdolności w klasowym Kole Teatralnym „Pchełki”. Nad rozwojem talentów czuwa ich wychowawczyni pani Krystyna Gorzelnik.

Za swoje zwycięstwo dzieci otrzymały nagrody pieniężne. Już wiedzą na co zostaną przeznaczone. Piotrek postanowił, że zainwestuje w rozwijanie swoich umiejętności sportowych. Nagroda trafiła do skarbonki, w której zbiera na wyczynową hulajnogę. Kalinka jeszcze nie wie co zrobi z częścią swojej wygranej, jednak połowę już przekazała dla Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego. 

To nie pierwszy poważny sukces uczniów III c. Kalina, piosenką „Cała doskonała” zdobyła „Złotą Nutkę” w lubińskim konkursie wokalnym oraz pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Rozśpiewane Nutki” w Chojnowie. Piotrek zdobył „Brązową Nutkę” w lubińskim konkursie wokalnym. Był też liderem miejskiego „Przeglądu Kolęd i Pastorałek”. 

Młodym wokalistom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

Create AccountLog In Your AccountSkip to content