NAJLEPSI AKTORZY SĄ W ÓSEMCE

NAJLEPSI AKTORZY SĄ W ÓSEMCE

NAJLEPSI AKTORZY SĄ W ÓSEMCE

„Teatr to takie miejsce,
w którym mocniej bije serce…
Gong. Światła. Słychać pierwsze słowa…
Już aktor tremę opanował.”
—————–__———(Marek Głogowski)

 

Teatr to magiczne miejsce, także dla uczniów z klasy 3c, którzy systematycznie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki”. Przebieranie się w piękne stroje i odgrywanie ról to przecież najlepsza zabawa! Nawet ci najbardziej nieśmiali, przy odrobinie zachęty, z dumą i radością popisują się na scenie przed swoimi rodzicami, dziadkami i kolegami. 

Równie chętnie, nasi uczniowie biorą udział w konkursach teatralnych. O tym, jak bardzo są utalentowani możemy się przekonać, systematycznie śledząc stronę SP8.

Nie zawiedli nas także nasi młodzi aktorzy biorący udział w Dolnośląskim Przeglądzie Teatralno – Kabaretowym zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Tegoroczne zmagania sceniczne odbywały się online. Celem tego konkursu było promowanie aktywności twórczej dzieci, umożliwianie autokreacji oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej. Jury powołane przez organizatora, oceniając zmagania aktorskie brało pod uwagę dobór środków scenicznych, walory artystyczne prezentacji oraz umiejętność posługiwania się aktorskimi środkami wyrazu.

Miło nam zakomunikować, że w kategorii indywidualnej Dolnośląskiego Przeglądu Teatralno-Kabaretowego ogromny sukces odnieśli uczniowie z klasy 3c.

Aż dwie NAGRODY dla SP8 zdobyli: Maja Skrzątek oraz Jakub Sell. Do konkursu uzdolnionych artystów przygotowała pani Krystyna Gorzelnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie teatralnej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Create AccountLog In Your AccountSkip to content