NAJLEPSI AKTORZY SĄ W ÓSEMCE

W mroźny czwartkowy ranek 11 lutego 2021r. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali swoje talenty aktorskie na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie.

Odbył się tam bowiem XXII Rejonowy Przegląd Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”. Celem imprezy było inspirowanie aktywności twórczej dzieci, umożliwianie autokreacji oraz konfrontacja dorobku artystycznego różnych placówek.

Jury powołane przez organizatora, oceniając zmagania aktorskie brało pod uwagę ruch sceniczny, mimikę, kostiumy, scenografię, rekwizyty, dykcję oraz interpretację utworów. Miło nam zakomunikować, że w młodszej kategorii wiekowej ogromny sukces odnieśli uczniowie z klasy I c. Nagrodę zdobyli: Maja Skrzątek, Hanna Tomaszewicz oraz Jakub Sell. Do konkursu uzdolnionych artystów przygotowała pani Krystyna Gorzelnik.

To nie koniec naszych aktorskich sukcesów. W kategorii wiekowej 10-12 lat, Szymon Wilk z klasy IV b również zdobył Nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie teatralnej!