MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

22 maja 2019 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się zawody wojewódzkie w czwórboju lekkoatletycznym. Najlepsze wieloboistki z województwa rywalizowały w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: w skoku w dal, sprincie na 60 m , rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m.

Do zawodów, które rozgrywano w niesprzyjających warunkach pogodowych, przystąpiło dwadzieścia sportowych reprezentacji dziewcząt, m.in. z Lwówka Śląskiego, Zgorzelca, Legnicy, Trzebnicy, Karpacza, Wałbrzycha, Bielawy, Wrocławia, Legnicy, Polkowic, Złotoryi, Raciborowic, Polkowic, Tyńca Małego, Międzybórza, Cieszkowa.

Po wielogodzinnej rywalizacji wieloboistki z naszej szkoły zdobyły trzecie miejsce i brązowe medale finału wojewódzkiego! Jest to wspaniały rezultat potwierdzający wysokie miejsce jakie SP nr 8 Lubin zajmuje rokrocznie w zawodach lekkoatletycznych.

Skład naszej drużyny prowadzonej przez p. Andrzeja Szyposza: Patrycja Błaszkiewicz, Aleksandra Pązik, Maja Hajduk, Pola Strzyżewska, Zuzanna Gaber i Natalia Gomulicka.

Gratulujemy wszystkim sportowego sukcesu, brawo!

Create AccountLog In Your AccountSkip to content