MIMO PANDEMII „PCHEŁKI” NIE PRÓŻNUJĄ! AKTORSKIE SUKCESY UCZNIÓW SP 8

Jak kreatywnie wykorzystać czas spędzany w domu? Na rozwijaniu swoich talentów! Członkowie Szkolnego Koła Teatralnego “Pchełki” co i rusz wymyślają nowe, aktorskie wyzwania. Teraz głównie online. Jak sami wyznają – bardzo lubią występy przed kamerą, bo to zdecydowanie mniejszy stres niż zaprezentowanie się przed żywą publicznością. A kamera? Ona nasze “Pchełki” po prostu kocha.

O tym, jak bardzo utalentowani są uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 w Lubinie, mogliśmy przekonać się po raz kolejny podczas Rejonowego Konkursu Recytatorskiego online „Maluchy Lubią Wiersze”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Legnicy. Wzięło w nim 32 uczestników Aż dwie nagrody zostały przyznane uczniom “Ósemki” – członkom Szkolnego Koła Teatralnego “Pchełki”.

Swoją interpretacją wiersza Tadeusza Śliwiaka “Wilk u dentysty” jury zachwycił Jakub Sell. Jak wspomina sam nagrodzony, było mu o tyle łatwiej wczuć się w interpretację, bo sam nie przepada za wizytami u tego specjalisty. Zdobył on pierwsze miejsce w kategorii klas I.

Równorzędną nagrodę w tej samej kategorii zgarnęła też Maja Skrzątek, która przedstawiła wiersz Wandy Chotomskiej “Obraz z bocianem”. Maja sama jest bardzo uzdolniona plastycznie i marzy, by jej obrazy zawisły kiedyś w galerii sztuki. Dlatego wybrała utwór, którego akcja odbywa się właśnie w takim miejscu.

Z podobnie zachwycającym wynikiem zakończyły się Wiosenne Spotkania z Teatrem Jednego Aktora, również organizowane przez MCK Legnica. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów, z których wyłoniono 5 laureatów. Nie zgadniecie pewnie członkami jakiego koła teatralnego jest aż trójka z nich?

W konkursie nagrodzeni zostali:
-Maja Skrzątek, która przedstawiła wiersz Jana Brzechwy pt. „Sowa”,
-Szymon Wilk, który interpretował “Szelmostwa Lisa Witalisa”, również Jana Brzechwy,
-Kalina Tryniszewska za wiersz Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Maja, Kuba i Szymon zdobyli również Nagrodę w Przeglądzie Teatru Jednego Aktora “Witajcie w naszej bajce” organizowanym przez MDK Lubin. Nagrodę w tym przeglądzie zdobyła jaszcze jedna „Pchełka” – Hania Tomaszewicz. Szymon Wilk jest także laureatem I stopnia w kategorii: Teatr Mini w XV Międzynarodowym Konkursie Internetowym DIGI – TALENTY.

Twórczynią i opiekunką Szkolnego Koła Teatralnego “Pchełki” jest pani Krystyna Gorzelnik.

Gratulujemy aktorom i życzymy kolejnych sukcesów!