MIKOŁAJKI W KLASACH ID I IIC

Mikołajki dla klasy I d i II c minęły pod znakiem ogromnych emocji i niezapomnianych, artystycznych wrażeń. Obie klasy wybrały się na wspólną wycieczkę do Wrocławia. W planach był spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol i wizyta w „Kolejkowie”.

Pierwszy punkt programu – widowisko muzyczne „Alicja” w reżyserii Martyny Majewskiej na podstawie „Alicji w krainie czarów”, poruszyło absolutnie każdego małego miłośnika sztuki. Dla wielu uczniów było to pierwsze zetknięcie z wrocławskim teatrem muzycznym. Byli oczarowani przepięknymi strojami, zachwycającymi dekoracjami i imponującymi efektami komputerowymi wykorzystanymi w spektaklu.

Zachwyceni spektaklem uczniowie nie mieli dużo czasu na oddech, bo już po chwili czekały na nich inne wrażenia. Następna w kolejności była wizyta w „Kolejkowie”. Dzieci miały szansę podziewać największa w Polsce makietę kolejową, z jeżdżącymi miniaturowymi pociągami i samochodami. Dużo radości sprawiało rozpoznawanie przedstawionych miejsc – na makiecie odtworzono autentyczne budowle z terenu Dolnego Śląska. Bardziej zaprawieni w górskich wyprawach uczniowie bez problemu rozpoznali obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu.

Żeby tego było mało, specjalnie z okazji Świąt, na miejscu otworzono specjalną wystawę Miasto z Piernika. Do jego zbudowania wykorzystano 1,2 tony piernikowego ciasta, 98 kg miodu i aż 27 kg czekolady. A jak to pachniało! Nasi uczniowie są bardzo grzeczni i wiedzą, jak zachować się na wystawie, więc nie doszło do żadnych niebezpiecznych (dla pierniczków!) sytuacji. Ale wgryźć się – chociaż w jedno, małe okienko miniaturowego, piernikowego ratusza – mieli ochotę wszyscy, nawet panie nauczycielki!

Finałem tego udanego dnia były warsztaty z budowania modeli wrocławskich kamieniczek. Mikołajki okazały się wspaniałą wycieczką – już nie możemy doczekać się następnej.

.