MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W piątek 19 listopada 2021 r. hucznie obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw dziecka z UNICEF, który kalendarzowo przypada dzień później.

Z tej okazji społeczność szkolna przyszła ubrana w barwy niebieskie lub posiadała ze sobą niebieskie akcesoria. Nie zabrakło mnóstwa błękitnych balonów, którymi mogli cieszyć się najmłodsi, ale również starsi uczniowie. W tym dniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcjach tematycznych oraz przygotowywali symboliczne rysunki, które następnie przyczepiali na specjalnie przygotowanej tablicy zatytułowanej #dlakażdego. Celem tej akcji było przesłanie kolegom i koleżankom z innych krajów czegoś miłego. Nauczyciele grali z uczniami w gry tematyczne, przeprowadzony został również konkurs TPD z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Spośród nadesłanych prac konkursowych TPD nagrodzi najlepszych. Był to niezwykle emocjonujący i pełen wrażeń dzień, a w jego obchody szczególnie zaangażował się samorząd uczniowski szkoły wraz z opiekunem p. Magdaleną Grabowiecką oraz p. Chrystian Halicz i p. Aneta Biernat

.